tel. 998 i 112 84-100 PUCK, ul. Mestwina 11 tel. 998 i 112

eere
Strona Główna
Komenda Powiatowa Panńtwowej Straży Pożarnej
Historia
Galeria
Informacje
Media o nas
Kontakt


Kalendarz KG PSP na rok 2019

WOFOSiGWUWAGA CZAD!!!

DRUKI DO POBRANIA

STRAŻ POŻARNA RADZI
Strona KP PSP na FB

NEWS

06.07.2015 - 17:08 - Artek

Dwa wypadki ze skutkiem śmiertelnym oraz groźne pożary to główne tematy czerwcowej aktualizacji. W minionym miesiącu strażacy interweniowali łącznie 82 razy z czego poszczególne rodzaje przedstawiały się następująco:
- pożary - 24, (30%);
- miejscowe zagrożenia - 51, (62%);
- alarmy fałszywe - 7, (8%).
22 pożary sklasyfikowano jako pożary małe i dotyczyły one przede wszystkim suchych traw, ściółek w lasach a także obiektów, do których wyjeżdżaliśmy ośmiokrotnie, dwa razy strażacy gasili pożary samochodów. Najbardziej pracochłonne okazały się działania podczas pożaru w Helu o czym więcej przeczytacie w naszej galerii [link]. Tam również zamieściliśmy informacje o pożarze, który w wyniku umyślnego podpalenia strawił cały budynek mieszkalny. Groźne zdarzenie odnotowaliśmy również 28 czerwca we Władysławowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów GCBA z OSP Chłapowo, GCBA z JRG Puck oraz GCBA i SLRt z OSP Władysławowo stwierdzono, że pali się opał składowany w piwnicy tuż przy piecu CO. Oparzeniom II stopnia uległa właścicielka budynku (klatka piersiowa i kończyny dolne). Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody z jednoczesnym przeszukaniem pomieszczeń oraz udzieleniu kpp (tlenoterapia, wsparcie psychiczne, założenie opatrunków hydrożelowych). Po ugaszeniu pożaru oddymiono i przewietrzono pomieszczenia budynku. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego. Osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala w Wejherowie. Niestety w czerwcu nie brakowało tragicznych zdarzeń na drogach. W 17 wypadkach drogowych poszkodowanych zostało 14 osób natomiast dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Więcej informacji na ten temat w naszej galerii [link]. Sympatyczną niespodziankę nasi strażacy otrzymali od uczestników wypadku w Połczynie [link]. Nie pozostaje nam nic innego jak podziękować i zapewnić, że zawsze będziemy utrzymywać wysokie standardy naszej służby. Na kolejną aktualizację zapraszamy w sierpniu.


Nick:

Treść komentarza:

We wpisach nie działa kod HTML. Linki rozpoznawane są automatycznie - wystarczy wpisać np. www.mojastrona.pl, żeby księga potraktowała to jako link. Jeżeli link zawiera przecinek lub jest bardzo dziwny i nietypowy, można dla pewności umieścić go w nawiasach kwadratowych np. [www.mojastrona.pl].

e-mail:
WWW:
TLEN:
GG:.:: powrót ::.


Archiwum: [4] [3] [2] [1]

 


 

Biuletyn Informacji Publicznej Komendy Powiatowej PSP w Pucku
Komenda G_ówna PSP w Warszawie
Komenda Wojewódzka PSP w Gda_sku
Ochotnicza Straż Pożarna w Pucku
Numer Alarmowy 112 w Polsce
Numer Alarmowy 112 dla dzieci
Europejski Numer Alarmowy 112
Szko_a G_ówna S_u_by Po_arniczej w Warszawie
Szko_a Aspirantów PSP w Poznaniu
Szko_a Aspirantów PSP w Krakowie
Centralna Szko_a PSP w Cz_stochowie
Stowarzyszenie In_ynierów i Techników Po_arnictwa
Przegl_d Po_arniczy
Ratowniczy bank wiedzy
Strona domowa Grzesia Ja_kiewicza