tel. 998 i 112 84-100 PUCK, ul. Mestwina 11 tel. 998 i 112

eere
Strona Główna
Komenda Powiatowa Panńtwowej Straży Pożarnej
Historia
Galeria
Informacje
Media o nas
Kontakt


Kalendarz KG PSP na rok 2019

WOFOSiGWUWAGA CZAD!!!

DRUKI DO POBRANIA

STRAŻ POŻARNA RADZI
Strona KP PSP na FB

NEWS

24.02.2011 - 19:11 - Artek

Informacje z ostatnich wydarzeń
Jak pokazują statystyki, na dzień 20.02.2011r., wyjeżdżaliśmy do 375 zdarzeń. W tym czasie najwięcej akcji prowadzono na terenie Gminy Kosakowo, która już drugi raz w tym roku nie została oszczędzona przez warunki atmosferyczne. Najtrudniejsza sytuacja znów była w miejscowościach Pogórze oraz Kazimierz. Opis działań oraz zdjęcia zobaczycie w naszej galerii [link].
W okresie od 05 do 08 lutego Powiatowe Stanowisko Kierowania przyjęło 209 zgłoszeń, które dotyczyły zarówno podtopień, jak i powalonych lub przechylonych drzew. Podczas ostatniej wichury wyjeżdżaliśmy także do uszkodzonych budynków (zrywane dachy). Często zgłoszenia dotyczyły drzew niebezpiecznie pochylających się nad budynkiem.
Dynamicznie zmieniająca się pogoda sprawiła powrót mrozów. Utrzymująca się przez długi czas zimowa aura negatywnie wpływa na warunki na drogach. Często zatem dochodzi do kolizji i wypadków drogowych, na szczęście niegroźnych, z niewielkimi obrażeniami osób poszkodowanych. Strażacy, podczas ostatnich tego typu zdarzeń, pomagają w udzielaniu pomocy medycznej oraz zabezpieczają miejsce zdarzenia. W galerii zamieściliśmy fotoreportaż z wypadku na drodze z Pucka do Połczyna [link].
Pomimo dużej ilości zdarzeń nasi strażacy znajdują czas na szkolenia, sport oraz prace związane z utrzymaniem w sprawności i gotowości sprzętu będącego na wyposażeniu JRG Puck.
W dniach 20-21 stycznia, dzięki uprzejmości puckiego MOKSiR-u, nasza Komenda zorganizowała Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego. Podobnie jak w zeszłym roku nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca. Więcej na ten temat w galerii [link]. Również tam odsyłam wszystkich zainteresowanych remontem naszego drugiego samochodu gaśniczego GCBA Jelcz. Prace modernizacyjne pojazdu trwają już od początku roku [link].
22.02.2011r. po raz pierwszy w tym roku przeprowadzone zostały ćwiczenia na obiekcie. Ćwiczebna akcja ratowniczo-gaśnicza dotyczyła pożaru na stacji paliw w Pucku. O przebiegu tych ćwiczeń poczytacie w naszej galerii [link].
Następna przewidywana aktualizacja 18 marca 2011r.

.:: powrót ::.


Archiwum: [wyjście z archiwum] [4] [3] [2] [1]

 


 

Biuletyn Informacji Publicznej Komendy Powiatowej PSP w Pucku
Komenda G_ówna PSP w Warszawie
Komenda Wojewódzka PSP w Gda_sku
Ochotnicza Straż Pożarna w Pucku
Numer Alarmowy 112 w Polsce
Numer Alarmowy 112 dla dzieci
Europejski Numer Alarmowy 112
Szko_a G_ówna S_u_by Po_arniczej w Warszawie
Szko_a Aspirantów PSP w Poznaniu
Szko_a Aspirantów PSP w Krakowie
Centralna Szko_a PSP w Cz_stochowie
Stowarzyszenie In_ynierów i Techników Po_arnictwa
Przegl_d Po_arniczy
Ratowniczy bank wiedzy
Strona domowa Grzesia Ja_kiewicza