tel. 998 i 112 84-100 PUCK, ul. Mestwina 11 tel. 998 i 112

eere
Strona Główna
Komenda Powiatowa Panńtwowej Straży Pożarnej
Historia
Galeria
Informacje
Media o nas
Kontakt


Kalendarz KG PSP na rok 2019

WOFOSiGWUWAGA CZAD!!!

DRUKI DO POBRANIA

STRAŻ POŻARNA RADZI
Strona KP PSP na FB

NEWS

24.01.2011 - 13:25 - Artek

Aktualizacja 2010r/2011r.
Rok 2010 zakończyliśmy 1180 zdarzeniami, szczegółowa statystyka z minionego okresu przedstawia się następująco:
 pożary – 261,
 miejscowe zagrożenia – 881,
 alarmy fałszywe – 38.
Jak wynika z powyższej statystyki prawie 75% wszystkich zdarzeń stanowią miejscowe zagrożenia (mz). Pożary stanowią 22% natomiast alarmy fałszywe to około 3% ogółu wyjazdów strażaków do zdarzeń. 201 zdarzeń, określanych jako mz dotyczyły wypadków drogowych, co daje około 23%. 319 wynikało z gwałtownych opadów deszczu natomiast 55 było spowodowane silnymi wiatrami (odpowiednio 36% i 6%). Z pozostałych 35%, ku przestrodze należy odnotować utonięcia - 12 zdarzeń.
W 91 przypadkach strażacy udzielali pomocy osobom rannym, niestety w dziesięciu przypadkach poniesione obrażenia spowodowały, że poszkodowanych nie zdołano uratować.
93% pożarów stanowiły pożary małe to znaczy, że ich powierzchnia nie przekroczyła 70 m2, a kubatura 350 m3. Tylko jeden pożar został zakwalifikowany jako duży i dotyczył nieużytkowanego budynku socjalnego w Dębogórzu Wybudowanie.
W naszej galerii obejrzycie zdjęcia jednej z akcji z 2010r., która dotyczyła pożaru samochodu [link].
Obecny rok dla strażaków powiatu puckiego to przede wszystkim działania związane z lokalnymi zalaniami spowodowanymi roztopami. Do tej pory wyjeżdżaliśmy łącznie do 78 zdarzeń z czego 46 związanych było z odpompowywaniem wody z zalanych posesji, piwnic i innych obiektów. W wyniku gwałtownego ocieplenia najbardziej ucierpieli mieszkańcy Gminy Kosakowo. Działania w miejscowości Pogórze trwały około 83 godziny, szczegółowe informacje na ich temat w galerii [link].
Trudna sytuacja występowała również w Dębogórzu Wybudowania, Kosakowie, a także w Celbowie, gdzie cyklicznie zalewany jest jeden z budynków mieszkalnych.
Początek roku to przede wszystkim jednak tragiczny pożar w Jastarni. Do zdarzenia doszło 01 stycznia około godziny 22.50. W wyniku pożaru kanapy w budynku mieszkalnym zginął mężczyzna. Strażacy z Jastarni po wejściu do pokoju przez okno znaleźli nieprzytomną, osobę, którą niezwłocznie ewakuowali na zewnątrz. Po stwierdzeniu braku czynności życiowych natychmiast przystąpiono do resuscytacji, która niestety nie przyniosła rezultatu. Przybyły po chwili z Helu lekarz pogotowia stwierdził zgon.
Następna przewidywana aktualizacja 21 luty 2011r.

.:: powrót ::.


Archiwum: [wyjście z archiwum] [4] [3] [2] [1]

 


 

Biuletyn Informacji Publicznej Komendy Powiatowej PSP w Pucku
Komenda G_ówna PSP w Warszawie
Komenda Wojewódzka PSP w Gda_sku
Ochotnicza Straż Pożarna w Pucku
Numer Alarmowy 112 w Polsce
Numer Alarmowy 112 dla dzieci
Europejski Numer Alarmowy 112
Szko_a G_ówna S_u_by Po_arniczej w Warszawie
Szko_a Aspirantów PSP w Poznaniu
Szko_a Aspirantów PSP w Krakowie
Centralna Szko_a PSP w Cz_stochowie
Stowarzyszenie In_ynierów i Techników Po_arnictwa
Przegl_d Po_arniczy
Ratowniczy bank wiedzy
Strona domowa Grzesia Ja_kiewicza