tel. 998 i 112 84-100 PUCK, ul. Mestwina 11 tel. 998 i 112

eere
Strona Główna
Komenda Powiatowa Panńtwowej Straży Pożarnej
Historia
Galeria
Informacje
Media o nas
Kontakt


Kalendarz KG PSP na rok 2019

WOFOSiGWUWAGA CZAD!!!

DRUKI DO POBRANIA

STRAŻ POŻARNA RADZI
Strona KP PSP na FB

NEWS

30.03.2009 - 13:03 - Yanosch

Ostatni tydzień 23-29 marca rozpoczął się bardzo spokojnie przez 5 dni braliśmy udział w 5 małych zdarzeniach. Poważnie zaczęło się w piątek wypadkiem w Jastrzębiej Górze. Przez ostatnie trzy dni mijającego tygodnia mieliśmy 9 zdarzeń.
Po kolei. W sumie 14 zdarzeń w tym 4 pożary i 10 miejscowych zagrożeń.
27 marca w Pucku na Abrahama paliła się kotłownia w akcji uczestniczyli nasi strażacy.
Wcześniej tego samego dnia w Jastrzębiej Górze samochód Volkswagen Transporter uderzył w drzewo. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby 33 letnia kobieta i 21 letni mężczyzna. Poszkodowanych trzeba były ewakuować z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych.
28 marca w Pucku na skrzyżowaniu przy niedziałającej sygnalizacji samochód zderzył się z skuterem w zdarzeniu obrażenia odniósł 46 letni kierowca skutera.
Tego samego dnia około godziny 23 do CPR wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Kazimierzu. Do zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z JRG Rumia, OSP Kosakowo i naszej JRG. Pierwsi na miejscu byli strażacy z Rumi. Samochód osobowy Audi uderzył tyłem w drzewo. W wyniku wypadku dwóch mężczyzn w wieku 22 i 25 lat odniosło obrażenia na miejscu zginęła 18 letnia pasażerka. Kierującemu samochodem nic się nie stało. Ze względu na swój stan trafił pod opiekę stróżów prawa. Tej samej nocy (krótkiej z powodu zmiany czasu) samochody wracające z wypadku w Kazimierzu tuż przed Puckiem natknęły się na samochód osobowy BMW, który zaliczył pobocze. Kierowca miał obrażenia głowy i wymagał pomocy lekarskiej. Duże było jego zdziwienie gdy tuż po wypadku podjechał nasz samochód techniczny i radiowóz pełen policjantów. Niestety, ten kierujący po opatrzeniu na pogotowiu ratunkowym również wymagał opieki stróżów prawa.
29 marca w Darżlubiu w wyniku nadmiernej prędkości doszło do wypadku samochodu osobowego VW Golf. W zdarzeniu ranna została 25 letnia kobieta i 21 letni mężczyzna.
Zdjęcia z Jastrzębiej Góry i Kazimierza wkrótce w galerii.
Więcej informacji o tych zdarzeniach wkrótce na stronie Komendy Powiatowej Policji w Pucku.
http://www.puck.policja.gov.pl
Przerażające jest ilu kierowców na podwójnym gazie porusza się po naszych drogach niosąc śmierć i zniszczenie. Nie przemawiają do nich nawet surowe kary i zabezpieczanie samochodów w poczet kary.

31.03.2009 - 22:38 - misiu

niby spokojny tydzień lecz troszkę zdarzeń mieliście strażacy , w większości zdarzeń brało dużo młodych ludzi i niestety co nie którzy na podwójnym gazie :( za małe chyba są jeszcze kary dla takich osób !!! pozdrawiam serdecznie i powodzenia w akcjach

.:: powrót ::.


Archiwum: [wyjście z archiwum] [4] [3] [2] [1]

 


 

Biuletyn Informacji Publicznej Komendy Powiatowej PSP w Pucku
Komenda G_ówna PSP w Warszawie
Komenda Wojewódzka PSP w Gda_sku
Ochotnicza Straż Pożarna w Pucku
Numer Alarmowy 112 w Polsce
Numer Alarmowy 112 dla dzieci
Europejski Numer Alarmowy 112
Szko_a G_ówna S_u_by Po_arniczej w Warszawie
Szko_a Aspirantów PSP w Poznaniu
Szko_a Aspirantów PSP w Krakowie
Centralna Szko_a PSP w Cz_stochowie
Stowarzyszenie In_ynierów i Techników Po_arnictwa
Przegl_d Po_arniczy
Ratowniczy bank wiedzy
Strona domowa Grzesia Ja_kiewicza