tel. 998 i 11284-100 PUCK, ul. Mestwina 11tel. 998 i 112

STOP POŻAROM TRAW!!!

WOFOSiGW

Strona G3ówna
Komenda Powiatowa Panstwowej Stra?y Po?arnej
Historia
Galeria
Informacje
Media o nas
Kontakt


UWAGA CZAD!!!

DRUKI DO POBRANIA

STRAŻ POŻARNA RADZI

Strona KP PSP na FB

NEWS

08.08.2016 - 14:22 - Artek

Pożar średni w Wierzchucinie, tragiczne skutki wypadków drogowych oraz około 250 interwencji związanych z gwałtownymi opadami deszczu, to najważniejsze tematy lipcowej aktualizacji. W pierwszym wakacyjnym miesiącu strażacy wyjeżdżali łącznie do 386 interwencji:
- pożary - 26, (7%);
- miejscowe zagrożenia - 356, (92%);
- alarmy fałszywe - 4, (1%).
Spośród 26 pożarów, jeden z nich sklasyfikowanych został jako średni, pozostałe to pożary małe. 4 lipca po północy, prawdopodobnie w wyniku umyślnego podpalenia, wybuchł pożar budynku inwentarskiego w Wierzchucinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów GBA, GCBA i SLRt z OSP Wierzchucino, GCBA z OSP Żarnowiec, GCBA z OSP Krokowa oraz GCBA z JRG Puck stwierdzono, że palą się baloty słomy składowane pod wiatą, która przylega bezpośrednio do budynku inwentarskiego, pożarem objęty jest również dach obory. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy w wyprowadzeniu inwentarza (krowy, cielaki – ok. 150 szt.) na zewnątrz budynku. Równocześnie zbudowano linię zasilająca z pobliskiego hydrantu i podano jeden prąd w obronie na wiatę oraz dwa prądy w natarciu na palący się budynek i baloty słomy. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do częściowej rozbiórki konstrukcji dachu oraz oddymienia budynku. Nie brakowało także innych groźnych pożarów, które miały miejsce: w Osłoninie, gdzie strażacy z PSP Puck gasili domek letniskowy; w Helu, gdzie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w sterówce, doszło do pożaru kutra rybackiego; w Łebczu, gdzie doszło do pożaru baterii kondensatora w maszynowni zakładu produkcyjnego oraz w Tupadłach, gdzie całkowicie wraz z wyposażeniem, spłonął wolnostojący, drewniany garaż.
Przeraża bilans zdarzeń drogowych, do których wzywani byli w lipcu strażacy. Podczas 36 wypadków drogowych poszkodowanych zostało 30 osób w tym 11 dzieci. W kilku przypadkach obrażenia poszkodowanych były bardzo poważne, żadna osoba nie zginęła na miejscu zdarzenia. Wypadki we Władysławowie oraz w Celbowie, w których poszkodowanych zostało najwięcej osób, szerzej opisaliśmy w naszej galerii [link]. Od początku wakacji nie rozpieszcza nas aura. Silnie wiejący wiatr lub gwałtowne opady deszczu sprawiają, że większość zadań strażaków w ostatnim czasie polega na wypompowywaniu wody lub usuwaniu powalonych drzew. Tego typu zdarzenia w lipcu stanowiły blisko 65% wszystkich interwencji. Więcej o lipcowych zmaganiach strażaków z nieprzyjazną pogodą przeczytacie w naszej galerii [link]. Drugi wakacyjny miesiąc podsumowany zostanie we wrześniu.


Nick:

Treść komentarza:

We wpisach nie działa kod HTML. Linki rozpoznawane są automatycznie - wystarczy wpisać np. www.mojastrona.pl, żeby księga potraktowała to jako link. Jeżeli link zawiera przecinek lub jest bardzo dziwny i nietypowy, można dla pewności umieścić go w nawiasach kwadratowych np. [www.mojastrona.pl].

e-mail:
WWW:
TLEN:
GG:.:: powrót ::.


Archiwum: [4] [3] [2] [1]

 


 

Biuletyn Informacji Publicznej Komendy Powiatowej PSP w Pucku
Komenda G_ówna PSP w Warszawie
Komenda Wojewódzka PSP w Gda_sku
Ochotnicza Straż Pożarna w Pucku
Numer Alarmowy 112 w Polsce
Numer Alarmowy 112 dla dzieci
Europejski Numer Alarmowy 112
Szko_a G_ówna S_u_by Po_arniczej w Warszawie
Szko_a Aspirantów PSP w Poznaniu
Szko_a Aspirantów PSP w Krakowie
Centralna Szko_a PSP w Cz_stochowie
Stowarzyszenie In_ynierów i Techników Po_arnictwa
Przegl_d Po_arniczy
Ratowniczy bank wiedzy
Strona domowa Grzesia Ja_kiewicza