tel. 998 i 11284-100 PUCK, ul. Mestwina 11tel. 998 i 112

STOP POŻAROM TRAW!!!

WOFOSiGW

Strona G3ówna
Komenda Powiatowa Panstwowej Stra?y Po?arnej
Historia
Galeria
Informacje
Media o nas
Kontakt


UWAGA CZAD!!!

DRUKI DO POBRANIA

STRAŻ POŻARNA RADZI

Strona KP PSP na FB

NEWS

11.05.2016 - 10:24 - Artek

Duże straty podczas licznych pożarów, groźne wypadki drogowe oraz ćwiczenia w ramach kursu OSP to główne tematy kwietniowej aktualizacji. W minionym miesiącu strażacy interweniowali 55 razy, statystyka przedstawia się następująco:
- pożary - 29, (53%);
- miejscowe zagrożenia - 24, (44%);
- alarmy fałszywe - 2, (3%).
3 pożary z 29 które wystąpiły w kwietniu zostały sklasyfikowane jako średnie, takie zdarzenia odnotowaliśmy w Smolnie, Karwi oraz Pucku. Zniszczenia, które spowodowały te pożary, oszacowano łącznie na niespełna 700 tyś. zł. Pożar obory w Smolnie wybuchł 9 kwietnia około godz. 23. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 8 samochodów/34 strażaków z Pucka, Smolna, Mrzezina, Żelistrzewa, Gnieżdżewa i Połczyna. W wyniku zdarzenia spaleniu uległa obora wraz z inwentarzem (3 krowy, 6 byków, 3 maciory, 46 prosiąt,11 warchlaków i około 50 sztuk kurcząt), a także słoma i siano. Więcej o tym zdarzeniu przeczytacie na [link]. Pożar, który przyniósł największe straty, wybuchł 26 kwietnia w godzinach wieczornych w Karwi. Pozostawienie bez nadzoru rozpalonej wędzarni spowodowało, że ogień przeniósł się na drewniany bar i budynek usługowo-mieszkalny. Pożar gasiło 5 zastępów/19 strażaków z Karwi, Pucka, Jastrzębiej Góry i Sławoszyna, a walkę z nim utrudniał utleniający się gaz z uszkodzonego zaworu oraz silny wiatr. Kolejny groźny pożar miał miejsce w Pucku. 28 kwietnia, przed północą, strażacy zostali zadysponowani do płonącego poddasza budynku mieszkalnego na ulicy Nowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów GBA, GCBA oraz SH-21 z JRG Puck stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze budynku wielorodzinnego, płomienie wydostają się na zewnątrz poprzez dach. Działania straży polegały na rozwinięciu dwóch linii gaśniczych celem natarcia na dach budynku oraz natarcia bezpośredniego od wewnątrz. Podczas przeprowadzania rozpoznania w obiekcie odnaleziono cztery osoby, które ewakuowano na zewnątrz po klatce schodowej Przybyłe na miejsce dodatkowe SiS: GCBA z OSP Gnieżdżewo oraz GBA z OSP Żelistrzewo wykonały zasilanie do samochodów z JRG Puck oraz rozwinęły trzecią linią gaśniczą celem podania prądu wody na palący się dach. Dodatkowe informacje na temat tego pożaru znajdziecie na [link]. 13 wypadków samochodowych (3 z udziałem motocyklistów), 18 osób poszkodowanych, w tym dwoje dzieci, to bilans zdarzeń w kwietniu na drogach powiatu puckiego. W jednym ze zdarzeń drogowych poszkodowany został syn naszego pracownika. Na chwilę obecną jego stan uległ poprawie i jest stabilny. Tacie i całej rodzinie życzymy coraz lepszych wiadomości a Michałowi szybkiego powrotu do pełni sił. Najwięcej osób poszkodowanych odnotowaliśmy podczas wypadków w Żelistrzewie oraz Dębogórzu. Więcej informacji na temat tych zdarzeń znajdziecie w naszej galerii [link]. Również tam zamieściliśmy informację z kolejnych ćwiczeń w lesie w ramach szkolenia OSP [link]. Kolejna aktualizacja za niespełna miesiąc.

14.06.2017 - 7:39 - rusty

straszne, że ludzie tak lasów nie szanują

e-mail        WWW


Nick:

Treść komentarza:

We wpisach nie działa kod HTML. Linki rozpoznawane są automatycznie - wystarczy wpisać np. www.mojastrona.pl, żeby księga potraktowała to jako link. Jeżeli link zawiera przecinek lub jest bardzo dziwny i nietypowy, można dla pewności umieścić go w nawiasach kwadratowych np. [www.mojastrona.pl].

e-mail:
WWW:
TLEN:
GG:.:: powrót ::.


Archiwum: [4] [3] [2] [1]

 


 

Biuletyn Informacji Publicznej Komendy Powiatowej PSP w Pucku
Komenda G_ówna PSP w Warszawie
Komenda Wojewódzka PSP w Gda_sku
Ochotnicza Straż Pożarna w Pucku
Numer Alarmowy 112 w Polsce
Numer Alarmowy 112 dla dzieci
Europejski Numer Alarmowy 112
Szko_a G_ówna S_u_by Po_arniczej w Warszawie
Szko_a Aspirantów PSP w Poznaniu
Szko_a Aspirantów PSP w Krakowie
Centralna Szko_a PSP w Cz_stochowie
Stowarzyszenie In_ynierów i Techników Po_arnictwa
Przegl_d Po_arniczy
Ratowniczy bank wiedzy
Strona domowa Grzesia Ja_kiewicza