tel. 998 i 11284-100 PUCK, ul. Mestwina 11tel. 998 i 112

STOP POŻAROM TRAW!!!

WOFOSiGW

Strona G3ówna
Komenda Powiatowa Panstwowej Stra?y Po?arnej
Historia
Galeria
Informacje
Media o nas
Kontakt


UWAGA CZAD!!!

DRUKI DO POBRANIA

STRAŻ POŻARNA RADZI

Strona KP PSP na FB

NEWS

21.03.2016 - 13:03 - Artek

Krótka informacja o zdarzeniach na obszarze powiatu puckiego w miesiącu lutym. Strażacy w minionym okresie dysponowani byli do 45 zdarzeń:
- pożary - 10, (22%);
- miejscowe zagrożenia - 28, (62%);
- alarmy fałszywe - 7, (16%).
Wszystkie pożary odnotowane w poprzednim miesiącu sklasyfikowane zostały jako małe. Najpoważniejsze z nich miały miejsce w Pierwoszynie oraz Sławutówku. Pierwszy z nich przyniósł bardzo duże straty finansowe (ponad 200 tyś. zł.). Pożar w Pierwoszynie wybuchł 5 lutego około godz.: 12:30. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów GBA z OSP Kosakowo, GBA z JRG 2 Gdynia oraz GCBA z JRG Puck stwierdzono, że pali się samochód osobowy w prowizorycznej wiacie o konstrukcji metalowej. Pożar powstał prawdopodobnie na skutek przypadkowego rozlania cieczy łatwopalnej (benzyny) na piecyk gazowy podczas prac naprawczych przy samochodzie. Pożar rozprzestrzenił się na składowane na sąsiedniej posesji kable światłowodowe. Pracownicy firmy układającej światłowody przystąpili do ich gaszenia za pomocą gaśnic proszkowych. Poparzony, oparzeniami II stopnia prawej ręki, został właściciel samochodu. Działania straży polegały na podaniu trzech prądów wody: jeden prąd wody w natarciu na palący się samochód, drugi prąd wody w obronie zwojów światłowodu, natomiast trzeci w celu schłodzenia butli gazowej. Osobie poszkodowanej udzielono kpp do czasu przybycia na miejsce zdarzenia ZRM. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ samochód osobowy oraz kable i rury światłowodowe. Pożar w Sławutówku wybuchł 18 lutego około godz.: 6:20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu GBA z JRG Puck stwierdzono, że pali się w budynku mieszkalnym, pożarem objęte jest około 60 m kw. poddasza. Na miejsce zadysponowano dodatkowo GCBA i SH 21 z JRG Puck oraz GBA z OSP Mrzezino. Działania straży polegały podaniu jednego prądu proszku oraz jednego prądu wody w natarciu do wewnątrz budynku Po ugaszeniu pożaru dokonano oddymienia i przewietrzenia zadymionych pomieszczeń wraz z częściową rozbiórką nadpalonych elementów. Umiarkowanie bezpiecznie było na drogach naszego powiatu. W czterech wypadkach drogowych w lutym poszkodowane zostały dwie osoby. Nie zanotowaliśmy groźnych czy poważnych zdarzeń. Na kolejną aktualizację zapraszamy w kwietniu.


Nick:

Treść komentarza:

We wpisach nie działa kod HTML. Linki rozpoznawane są automatycznie - wystarczy wpisać np. www.mojastrona.pl, żeby księga potraktowała to jako link. Jeżeli link zawiera przecinek lub jest bardzo dziwny i nietypowy, można dla pewności umieścić go w nawiasach kwadratowych np. [www.mojastrona.pl].

e-mail:
WWW:
TLEN:
GG:.:: powrót ::.


Archiwum: [4] [3] [2] [1]

 


 

Biuletyn Informacji Publicznej Komendy Powiatowej PSP w Pucku
Komenda G_ówna PSP w Warszawie
Komenda Wojewódzka PSP w Gda_sku
Ochotnicza Straż Pożarna w Pucku
Numer Alarmowy 112 w Polsce
Numer Alarmowy 112 dla dzieci
Europejski Numer Alarmowy 112
Szko_a G_ówna S_u_by Po_arniczej w Warszawie
Szko_a Aspirantów PSP w Poznaniu
Szko_a Aspirantów PSP w Krakowie
Centralna Szko_a PSP w Cz_stochowie
Stowarzyszenie In_ynierów i Techników Po_arnictwa
Przegl_d Po_arniczy
Ratowniczy bank wiedzy
Strona domowa Grzesia Ja_kiewicza