tel. 99884-100 PUCK, ul. Mestwina 11
Strona Główna
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
Historia
Galeria
Informacje
Media o nas
Kontakt
  :: SPRZĘT ::
strona: 1 z 2
GBA 2,5/25/4
Kliknij, aby zobaczyć galerię Średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Midlum w podziale bojowym w KP PSP Puck jest od początku 2014 roku. Niedawno zakończyliśmy przy samochodzie prace mające na celu dopasowanie poszczególnych elementów skrytek do naszych potrzeb, zarówno w odniesieniu do zamocowania posiadanego przez nas sprzętu jak i jego rozmieszczenia. Obecnie samochód jest już w pełni wyposażony i dysponowany do zdarzeń. Samochód posiada napęd 4x4, silnik o mocy 295 KM, zbiornik na wodę o pojemności 2,5 tysiąca litrów wody oraz zbiornik na środkiem pianotwórczy – 260 litrów. Wyposażony jest w autopompę RUBERG R30/2,5eL-HPA o wydajności 250 l/m przy ciśnieniu 8 atm. i 400 l/m przy ciśnieniu 40 atm. (szybkie natarcie). Nowe GBA wyposażone jest zarówno w sprzęt do likwidacji pożarów (armatura wodna, pianowa, aparaty OUO, drabiny (nasadkowa, wysuwana), agregat oddymiający, maszt oświetleniowy), jak i do ratownictwa technicznego w szczególności drogowego (hydrauliczny sprzęt ratowniczy - moduł HOLMATRO, pilarki do drewna, przecinarki do stali i betonu, zestaw do ratownictwa medycznego).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Samochód operacyjny SLOp Nissan Qashqai
Kliknij, aby zobaczyć galerię Samochód operacyjny Komendanta Powiatowego, Nissan Qashqai 4x4.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Samochód SKW Mercedes Atego
Kliknij, aby zobaczyć galerię Samochód kwatermistrzowski SKw Mercedes Atego z HDS.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Samochód operacyjny SLOp Nissan NP 300
Kliknij, aby zobaczyć galerię Lekki samochód operacyjny z napędem terenowym Nissan NP 300. Przeznaczony dla dowódcy JRG, dowódcy grupy operacyjnej, dowódcy akcji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Samochód operacyjno kwatermistrzowski SLKw
Kliknij, aby zobaczyć galerię Drugim nowym samochodem, który dzięki wsparciu finansowemu starostwa powiatowego kupiliśmy w ubiegłym roku jest Renault Kangoo. Samochód ten będzie służył nam jako samochód operacyjno - kwatermistrzowski i zajmie miejsce wysłużonego Lublina.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Samochód gaśniczy MAN GCBA 5/35
Kliknij, aby zobaczyć galerię 22 grudnia do podziału bojowego wprowadzony został nowy samochód gaśniczy GCBA 5/35. Jest to samochód MAN TGM 18.330 z napędem 4x4 o mocy silnika 330 KM. Samochodem może jechać do 6 ratowników. Zabudowa pożarnicza została wykonana przez Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Stolarczyk Mirosław. Samochód wyposażono w dwuzakresową autopompę Stolarczyk S 30 HP o wydajności 3500 litrów na minutę. Jak każdy samochód gaśniczy posiada zbiornik wodny 5000 litrów i zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów. Samochód posiada również działko wodne o wydajności 2400 l/min. Dodatkowym wyposażeniem jest agregat prądotwórczy i masz oświetleniowy z dwiema lampami o mocy 1000 W każda. Ciekawostką są cztery zraszacze do ograniczania stref skażeń lub gaszenia traw. Samochód wyposażyliśmy dodatkowo w agregat oddymiający z głowicą mgłową MT 236 H, sprzęt ratownictwa technicznego: nożyce, rozpieracz ramieniowy i kolumnowy napędzane pompą hydrauliczną. Pozostałe wyposażenie to: zestaw do ratownictwa medycznego, pilarkę do drewna, przecinarkę do betonu i stali oraz motopompę szlamową PTX 301 T

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Ubrania do usuwania gniazd owadów
Kliknij, aby zobaczyć galerię W roku 2007 zakupiliśmy 4 specjalistyczne ubrania ochronne do usuwania gniazd owadów w tym również szerszeni. Zakup ten okazał się bardzo trafny co pokazują statystyki. W roku 2008 na ogólną liczbę około 380 akcji związanych z usuwaniem gniazd owadów stwarzających zagrożenie dla ludzi ponad 120 przeprowadzili strażacy naszej JRG wykorzystując nowe ubrania. Duża część z tych zdarzeń dotyczyła usuwania gniazd szerszeni, które są najbardziej niebezpieczne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego
Kliknij, aby zobaczyć galerię W 2007 r. dzięki finansowemu wsparciu Komendy Wojewódzkiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska zakupiono następujący sprzęt:
* Pompa DPU 60 PC2 - jest to pompa duo do zasilania 2 narzędzi jednocześnie z bardzo mocnym silnikiem benzynowym, 4-o suwowym i zbiornikiem oleju o dużej pojemności.
* 2 węże po 10 metrów - są to koncentryczne węże hydrauliczne typu CORE.
* nożyce CU 4050 NCT II - są to nożyce ze specjalnie zaprojektowanymi ostrzami NCT docięcia współczesnych pojazdów ze wzmocnieniami wykonanymi ze stali borowych i mikrostopowych siła nacisku podczas cięcia dochodzi do 95 ton
* rozpieracz SP 4240 C + komplet łańcuchów z adapterami - jest to średni rozpieracz ramionowy do ratownictwa drogowego i technicznego o bardzo dużym rozwarciu ramion, maksymalna siła rozpierania to 16 ton
* rozpieracz TR 4350 + wspornik - jest to rozpieracz teleskopowy o bardzo małej długości początkowej zaledwie 53 cm, siła rozpierania na pierwszym tłoku 22 tony na drugim tłoku 8 ton
* mininożyce CU 4005 - tną pedały w samochodach, koła kierownicy, zbrojenie
* 2 zestawy klinów do stabilizacji pojazdów
* pokrowiec na poduszkę powietrzną - zabezpiecza ratowników przed niekontrolowanym wybuchem poduszki powietrznej
* Przecinak do szyb Glass - Master - wielofunkcyjne urządzenie do cięcia szyb klejonych
* stanowisko narzędzi 2,5 m x 2 m
* hooligan

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Samochód Ratownictwa Technicznego Renault Mascot SLRt
Kliknij, aby zobaczyć galerię Samochód ratownictwa technicznego. Samochód ten posiada zbiornik z wodą o pojemności 1000 litrów i zbiornik na środek pianotwórczy. Dzięki temu przy pomocy szybkiego natarcia można prowadzić działania gaśnicze w pierwszej fazie akcji, co nie jest bez znaczenia przy pożarach pojazdów i mniejszych pożarach wewnętrznych. Samochód ten posiada również niezbędne wyposażenie do prowadzenia działań ratownictwa technicznego: nożyce, rozpieracz ramieniowy i kolumnowy napędzane pompą hydrauliczną. Narzędzia te służą do cięcia i rozginania konstrukcji samochodów w celu uwolnienia ludzi. Pozostałe wyposażenie to: agregat prądotwórczy z masztem oświetleniowym, torba PSP R1 do ratownictwa medycznego, poduszki wysokociśnieniowe o udźwigu do 30 ton, piły spalinowe do cięcia drewna, piła do cięcia betonu i stali, środki do pochłaniania i neutralizacji substancji ropopochodnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
Samochód podnośnik hydrauliczny VOLVO SH 21
Kliknij, aby zobaczyć galerię Podnośnik hydrauliczny (drabina) o wysięgu 21 m na podwoziu samochodu ciężarowego Volvo. Samochód ten oprócz ewakuacji ludzi z wysokości może również podać prądy wody i gasić wysokie obiekty. Na wyposażeniu znajdują się węże, prądownice oraz pilarki spalinowe do cięcia drewna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
powrót ^
strona: 1 z 2